Sezóna 2010/2011

Konečně utkání, ve kterém o nic nešlo. Sousedé z Buštěhradu sice hrají v dobré formě, nám však už jde pouze o to ukázat, že fotbal hrát umíme a že také dovedeme vyhrát. Tak proč to nezkusit zrovna v malém derby byť i s hodně improvizovanou sestavou.

Před utkáním se Lhotou jsme si byli vědomi, že pokud nezvítězíme, náš sestup bude definitivně stvrzen. Se Lhotou jsme sehráli v minulosti nejedno pěkné utkání a poslední z nich na podzim jsme zvítězili po nejlepším výkonu celého ročníku 4:0. Při současné formě a navíc bez nejlepšího našeho hráče Stehlíka však náš úspěch tipoval málokdo.

Utkání s rezervou Čechie Velké Dobré posilněné hráči s Áčka připomínalo od začátku až do konce hru kočky s myší také díky naší prořídlé sestavě. Do hry od začátku nastoupili Petlán a Dlouhý a bohužel ani jeden neodvedl dobrý výkon. Dlouhému útok vůbec nesvědčí a s Petlánem si jeho protějšek dělal prakticky co chtěl. Paradoxem je, že oba jmenovaní...

Utkání s dokeskou rezervou bylo pro nás bez nadsázky existenční. V případě porážky by nám zbývala již jen mizivá teoretická šance na udržení. Stejně jako v mnoha předchozích utkáních si nikdo z nás nepřipouštěl možnost neúspěchu, ovšem samotný průběh byl hodně podobný většině našich jarních, ale i podzimních zápasů. Na to abychom prohráli,...

Na hřiště nepříjemného Švermova jsme jeli s vědomím, že nemáme co ztratit, naopak, že můžeme hodně získat. Překvapivě jsme začali utkání v mnohem větší pohodě a přehrávali jsme domácí hlavně ve středu pole. Taktika domácích hrát vše dopředu na jejich výraznou oporu Růžičku však vyšla hned ve 12.min. Rychlý útočník si trochu se štěstím obhodil...

Proti dalšímu z favoritů skupiny jsme nastoupili s taktikou zahustit prostor před vlastním velkým vápnem a hlavně neotvírat prostor pro rychlá křídla domácích. Proto se v sestavě objevili hned dva předstopeři a tato taktika se ukázala jako velice účinná.

Jen největší optimisté věřili v bodový zisk proti suverénovi naší soutěže, který v celém průběhu ještě neztratil ani bod. A roli favorita plnili hosté od samého počátku. Snadno prostupovali naší obranou a vytvářeli si brankové šance jako na běžícím pásu. Velkou oporou se však ukázal nestárnoucí náhradní brankář Poušťák Táborský, který se hned v...

Další utkání o přežití s posledním Slavojem Kladno mohlo v případě vítězství přinést klid šestibodového náskoku od sestupové příčky. Do zápasu již nastoupili Tuček s Pavlem Donovalem, takže jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a dostatečným odhodláním a sebevědomím.

V zápase se stochovskou rezervou byl prvním přímým soubojem s týmem, který se pohybuje v sestupových vodách. V naší sestavě se stále ještě neobjevili dva klíčoví hráči, zraněný Tuček a z domova neuvolněný Pavel Donoval, a také bez Trníka. Naopak se poprvé představila nová akvizice Petlán.

K prvnímu jarnímu utkání pod vedením nového trenéra Luďka Podraského jsme cestovali na horkou půdu do Bělče s odhodláním prokázat, že špatná podzimní forma je pryč. Avšak bělečští nás hned od začátku utkání vrátili na zem. Byli rychlejší, agresivnější v osobních soubojích a přehrávali nás také díky mnohem přesnější přihrávce. A tak již v první...

Závěrečné podzimní utkání s posledním Brandýskem bylo zároveň i utkáním nejdůležitějším. V případě výhry jsme mohli přezimovat v poklidnějších vodách středu tabulky, naopak prohra o dvě branky by nám přisoudila černého Petra. Ke zraněnému M. Kořínkovi však přibyl další klíčový hráč Tuček - taktéž výron v kotníku.

Hodně si náš tým věřil proti Buštěhradu, který jsme v přípravě porazili vysoko 8:1, a to i navzdory tomu, že Buštěhradští mají v letošním roce fazónu. Obě mužstva začala opatrně, jakoby očekávaly, s čím vyrukuje soupeř. A první odkryli karty hosté v 17.´. Rychlonohý útočník bez problémů oběhl Poláčka a jeho střela jen těsně minula branku. Naše...

Poslední příčka v tabulce a pouhopouhých šest bodů po deseti odehraných kolech, to je hodně tristní statistika loňské štiky soutěže před utkáním se Lhotou, která, i když se jí momentálně také nedaří, patří mezi silnější soupeře. Ovšem poslední dvě utkání ve Lhotě nám vyšly a vždy byl k vidění pěkný fotbal. Přesto se po zápase někteří hráči...

Při zlepšené hře v minulých utkáních jsme chtěli konečně udělat výsledek i proti silnějšímu soupeři, za kterého lze loňského účastníka OP určitě považovat. Navíc v utkání proti Čechii VD jsme již jednou započali tažení za záchranou, když jsme dokázali před několika lety zvítězit na jejích hřišti.

Nabuzeni první výhrou v sezóně jsme chtěli potvrdit zlepšení formy na hřišti Doks, proti kterým se nám tradičně daří. Trenér vyztužil zálohu o Petra Donovala, kterému se letos v útoku vůbec nedaří a do útoku postavil Pavla Donovala. Ten měl svým přehledem přinést klid do koncovky.

Nováček soutěže, hřebečská záloha, by za normálních okolností neměla být pro náš celek problém. Po sedmikolovém čekání na vítězství však náš kurz v sázkových kancelářích byl hodně nízký.

Velice nepříjemný soupeř nás potkal v 7. kole. Úkol, chytit se právě na Švermovu, nebyl jednoduchý a začátek utkání dával těmto slovům zapravdu. Hosté působili fotbalovějším dojmem a hned v úvodu měli dvě velké šance. Nejprve po centru hlavou přestřelili a v zápětí neobsazený hráč na malém vápně střílel do Chrustkovy náruče.

A máme tady derby. A dokonce derby, ve kterém šlo oběma celkům o hodně. O Černého Petra poslední příčky, kterého jsme určitě chtěli Dřetovicím přenechat, o napravení reputace a posílení sebevědomí, která oba mančafty někde o prázdninách zapomněly.

Poslední příčka, na které jsme se octli po 4. kole měl být budíčkem proti vloni o udržení dlouho bojujícím Vinařicím. Ti však, podobně jako Běleč, mají v letošní sezóně trochu jinou fazónu a jsou zatím velkým překvapením soutěže. Přesto jsme v utkání byli favorité my, protože i náš celek má na to hrát v horní polovině tabulky.

V utkání 4. kola byli unhošťští jednoznačnými favority. Do sezóny vstoupili suverénně a jejich posílený tým je největším favoritem celé soutěže. Oproti tomu náš vstup do sezóny není zrovna přesvědčivý. Všichni si však pamatujeme na jaro, kdy jsme v Unhošti překvapivě bodovali.

Ve třetím kole nás čekal nevyzpytatelný soupeř - Slavoj Kladno. Od sestupu z OP se marně snaží dostat se zpět mezi okresní elitu, neukázněný tým kolem ještě neukázněnějšího trenéra však většinou hraje pod možnosti kádru tohoto kdysi slavného oddílu.

Po nevydařené premiéře jsme si chtěli napravit reputaci proti stochovskému béčku. To sice v úvodním kole vysoko prohrálo v Dřetovicích, ale v domácím prostředí většinou nastupují posíleni o hráče z A-mužstva. A nejinak tomu bylo i v tomto utkání.

Nepříjemný soupeř nás čekal na úvod nového soutěžního ročníku. Běleč měla výborné jaro, ale po zdařilé přípravě (dvě vítězství a dvě těsné prohry s účastníky OP) jsme věřili v úspěch. Ovšem opět se potvrdilo, že po zdařilé generálce přichází špatná premiéra.